מידע חשוב לפני ניתוח כתוצאה מצניחת עפעפיים

מידע חשוב לפני ניתוח כתוצאה מצניחת עפעפיים

עיקרי הדברים:

צניחת עפעף היא השם הרפואי לתופעה של צניחת העפעף העליון. התופעה המדוברת יכולה להופיע בעין אחת או בשתי העיניים. הצניחה של העפעף עלולה להפריע לראייה או להוות בעיה קוסמטית בלבד. אנשים הסובלים מהבעיה נוהגים להרים את הראש וזאת בכדי שהם יצליחו לראות את הסובב אותם ובשל כך הם סובלים מכאבי צוואר ובעיות הליכה.

 

מהן הסיבות לצניחת עפעף?

צניחת עפעף יכולה להיות תופעה מולדת או נרכשת. התופעה המולדת נגרמת לרוב בעקבות פגם בהתפתחות של השריר המרכיב את העפעף העליון ואחראי להרמה שלו. צניחת עפעף נרכשת יכולה להיגרם על ידי רפיון של שריר העפעף העליון, מדובר על תהליך שמחמיר עם הגיל וכן בשל מחלות עצבים, מחלות שריר, חבלה לעין, סכרת, אירועים מוחיים, גידולים, שבץ ומחלות נוספות. הטיפול בצניחת עפעף נרכשת במבוגרים הוא ברוב המקרים טיפול ניתוחי. הטיפול בצניחת עפעף מולדת יהיה תלוי בחומרת הצניחה. במקרים חמורים המפריעים לראייה של תינוק, יש צורך לנתח כבר בשבועות הראשונים לאחר הלידה ובמקרים קלים יותר כאשר הבעיה היא בעיקר קוסמטית ניתן לחכות כמה שנים עד לתיקון ניתוחי.

 

טיפולים אפשריים לצניחת עפעף

כיום ניתן למצוא כמה טיפולים אפשריים לצניחת עפעף כגון:

ראשית כל ניתן למצוא טיפולים קוסמטיים שונים שמטרתם היא לשפר את מראה העיניים אך הם אינם מטפלים בבעיה עצמה. אחד הטיפולים הוא איפור קבוע שהוא למעשה מעין קעקוע זמני אשר ניתן לעשות באזור העיניים. הוא משפר את המראה של העפעפיים ונותן אשליה של עיניים פקוחות יותר.

ניתן למצוא כיום פתרונות זמניים לבעיה כגון: מדבקות אשר מרימות את העור העודף, הזרקות של בוטוקס או פילרים כאשר בוטוקס מקנה לעין מראה מורם על ידי שיתוק השריר שמוריד את הגבה וכן נותן לגבה מראה קמור ומורם למשך 3-4 חודשים לאחר הטיפול. פילרים וטיפולים דומים ממלאים את העור העודף ומושכים אותו כלפי מעלה אולם הם מתמוססים עם הזמן ויהיה צורך בהזרקה נוספת לאחר מספר חודשים.

טיפול נוסף הוא טיפול בשם מיקרובילדינג שבו מחטים מזעריות מוחדרות על ידי מכשיר מיוחד כמילימטר או שניים לתוך העור וגורמים לנזק מבוקר. בתגובה לנזק המדובר הגוף מזרים לאזור דם וחומרים שונים אשר משקמים את המקום והתוצאה תהיה עור מתוח ובעל מרקם טוב יותר. יש לחזור על הטיפול המדובר כל 2-5 חודשים.

בשנים האחרונות ניתן למצוא גם פתרונות ארוכי טווח חדישים שמהווים אלטרנטיבה לניתוח כגון: טיפולים באולטרסאונד שמשיגים תוצאות ארוכות טווח, ישנם טיפולים בגלי רדיו אשר מטפלים בקמטים ובעור עודף וכן טיפול באמצעות פלזמה עשירה בטסיות שמזריקים לעור הפנים.

כמובן שהטיפול הדומיננטי ביותר המוצע כיום לאנשים שסובלים מצניחת עפעף הוא טיפול כירורגי, כלומר: ניתוח. הניתוח לרוב יתבצע בהרדמה מקומית ובליווי טשטוש ומטרת הניתוח היא להרים את העפעף השמוט, לשפר את המראה האסתטי וכן לסייע בשיפור הראייה.

לאחר הניתוח יש להניח רטיות קרות במשך שעות אחדות שהמטרה שלהן היא להפחית את הבצקות ולהקטין את שטפי הדם התת עוריים. הניתוח לא דורש אשפוז לילה ומרבית המנותחים משתחררים כבר באותו יום. תיתכן אי נוחות זמנית באזור העיניים לאחר הניתוח וכן שטפי דם ונפיחות.

אם אתם מעוניינים לקרוא עוד אודות איך מתבצע ניתוח עפעפיים בצורה מקיפה ורחבה, לחצו על הקישור.

 

 

 

 

מעוניינים בשירותי גינון?

מעוניינים בשירותי גינון?

מאמרים אחרונים

הפרעות זקפה כל הפתרונות המהירים

התמודדות עם הפרעות זקפה היא לא עניין של מה בכך עבור גברים רבים. המטרה הסופית תהיה להגיע למצב שבו ההפרעות כבר לא מורגשות כאשר מקיימים

ירידה במשקל- מאיפה מתחילים?

דיאטות לירידה במשקל הן נושא פופולרי ואנשים תמיד מחפשים דרכים לרדת במשקל. בעזרת AI ניתן ליצור דיאטות אלו בצורה מהירה ויעילה יותר. הסוג הנפוץ ביותר

הריאות לאחר הפסקת עישון

עישון אינו בחירה בריאה. הוא אחראי למחלות רבות, כולל סרטן ומחלות ריאות. אם אתה מנסה להפסיק לעשן, הריאות שלך יהיו פגיעות להשפעות של תסמיני גמילה

הזעת יתר בגב ובבטן

הזעת יתר בגב ובבטן יכולה להיות בעיה בריאותית רצינית. זה יכול לגרום לכמה בעיות חמורות, כמו התקף לב ושבץ מוחי. הזעת יתר שכיחה בעיקר בראש,

איך מטפלים בנחירות

נחירות היא הפרעת שינה המאופיינת ברטט של הרקמה הרכה בחלק האחורי של הגרון במהלך השינה. זה יכול להיגרם על ידי גורמים רבים והוא קשור לרוב

גלילה לראש העמוד