איך מטפלים בנחירות

נחירות היא הפרעת שינה המאופיינת ברטט של הרקמה הרכה בחלק האחורי של הגרון במהלך השינה. זה יכול להיגרם על ידי גורמים רבים והוא קשור לרוב לדום נשימה חסימתי בשינה.

טיפול בנחירות עשוי לכלול שינויים באורח החיים כגון הימנעות מאלכוהול, שינה על הגב וירידה במשקל. במקרים מסוימים ניתן לרשום תרופות לטיפול בנחירות.

באתר http://snoring.org.il תוכלו לקרוא עוד מידע

שיטות הטיפול בנחירות כוללות:

– אפשרויות ללא מרשם רופא: אלו כוללות תרופות משחררות גודש ותרסיסים לאף שנועדו לכווץ כלי דם באף או בגרון כך שיפסיקו לרטוט במהלך השינה. מוצרים אלה זמינים ללא מרשם מהרופא או הרוקח שלך.

– אפשרויות מרשם: אלה כוללות מכשירי פה שנועדו לשמור על הלסת שלך ממוקמת כראוי בזמן שאתה

נחירות הן תופעה שכיחה בקרב מבוגרים, שניתן לטפל בה על ידי חבישה של אטמי אוזניים ושינה על הגב.

נחירות הן בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. זה מתרחש כאשר דרכי הנשימה נחסמות, מה שמונע מהאדם לנשום כראוי בזמן שהוא ישן.

הטיפול המומלץ ביותר לנחירות הוא לחבוש אטמי אוזניים ולישון על הגב. עם זאת, אם אינך מסוגל להפסיק את הנחירות או שזה נמשך כבר יותר משלושה שבועות, עליך לפנות לייעוץ מקצועי מהרופא או הרופא שלך.

הטיפול הנפוץ ביותר בנחירות הוא מכשירים נגד נחירות, אשר זמינים בצורות רבות כולל פה, אף ואקטואלי.

ניתן לטפל בנחירות על ידי שימוש בסוגים שונים של מכשירים, כגון רצועות אף או מגני פה. עוד דרך נפוצה לטיפול בנחירות היא באמצעות ניתוח. נחירות אמנם אינן מסכנות חיים, אך הן עלולות להפריע לשינה ולאיכות החיים למי שיש להן.

נחירות מטופלות בדרך כלל באמצעות מכשירים נגד נחירות שעוזרים לשמור על דרכי הנשימה פתוחות בזמן השינה. במקרים מסוימים, מכונות CPAP משמשות כדי לעזור לאנשים שיש להם בעיות נשימה במהלך השינה.

נחירות מטופלות בעיקר על ידי שינויים באורח החיים כגון אי שתיית אלכוהול לפני השינה או הימנעות משינה על הגב.

 

מה זה נחירות בעצם?

נחירות הן הפרעת שינה המאופיינת ברטט של רקמה רכה בחלק האחורי של הגרון או הפה המייצר צליל נחירה. זה נגרם בדרך כלל על ידי חסימה בדרכי הנשימה העליונות.

נחירות הן מצב שבו רקמות הגרון רוטטות ועושות רעש במהלך השינה, מה שגורם להפרעה בנשימה.

נחירות הן הפרעת שינה שכיחה המאופיינת ברטט של הרקמה הרכה בחלק האחורי של הגרון.

נחירות הן לעתים קרובות סימפטום של דום נשימה בשינה, שהוא מצב בריאותי חמור שעלול לגרום לעייפות בשעות היום ולהגביר את הסיכון למחלות לב.

הטיפול הנפוץ ביותר בנחירות הוא שינויים באורח החיים, כמו שינה על הצד ולא על הגב והימנעות מאלכוהול לפני השינה. עם זאת, אם אתה מאובחן עם דום נשימה בשינה, ייתכן שתצטרך לקבל טיפול מהרופא שלך.

נחירות יכולות להיות סימן לבעיה בריאותית חמורה. כאשר נחירות נגרמות על ידי דום נשימה בשינה, זה יכול להוביל לעייפות, כאבי ראש בבוקר, ואפילו לחץ דם גבוה.