בעיות בתפקוד המיני בגיל צעיר

 

תסמינים של תפקוד מיני לקוי

לא מעט גברים צעירים עשויים לסבול ממצבים קיצוניים של הפרעות נפשיות ודיכאון משום שחייהם עמוסים בשינויים ותהפוכות.כתוצאה מכך עשויים להופיע תסמינים ובעיות שונות כולל בעיות בתפקוד המיני ובכלל זה הפרעות זיקפה. מדובר למעשה על אי יכולת להגיע לנוקשות פין או לשמרה באופן המספיק לקיום יחסי מין, בין אם הבעיה קבועה או מתרחשת מדי פעם.

התסמינים הנ"ל נובעים לעיתים קרובות בהפרעה במישור הנפשי או הבין אישי, ואילו רק לעיתים נדירות יותר לקבוצת גיל זו נגלה כי המקור הוא אורגני-פיזי.כאשר המקור הוא נפשי-פסיכולוגי, ההפרעה לתפקוד המיני נוצרת בגלל מתחים ומחשבות אשר משבשים את פעילות המוח אשר אחראי על מתן הפקודה לפין להתמלא בדם. התייעצות עם פסיכיאטר או פסיכולוג נחשבת לדרך המקובלת להתמודדות עם בעיות מסוג זה. רוב הסיכויים הם שתוכלו לראות שיפור משמעותי בתפקוד המיני שלכם כתוצאה מהטיפול או הייעוץ בתחום הנפשי וכתוצאה מכך ודאי תחושו עלייה בביטחון העצמי וכן במצב רוח הכללי.

למרבה הצער, הרבה פעמים הירידה בביצועים במיטה פוגעת קשות במרקם הזוגיות עד לכדי הגעה לפרידה וגירושין. עם הידע והכלים הקיימים כיום, ניתן למנוע זאת על-ידי ייעוץ וטיפול ולכן מומלץ לגברים עם בעיות זיקפה לפנות לפתרונות אלו.למרות יעילות הטיפולים בבעיות זיקפה בכלים של ייעוץ ושיחות, באופן טבעי חלק מהגברים – או שמעוניינים בפתרונות אחרים, מהירים יותר, או שגם אם הם מעוניינים, טיפולים אלו פחות יועילו לבעיה הספציפית ממנה הם סובלים.

היצע השיטות והטכניקות לשיפור הזיקפה הינו גדול. קיימים אף ניתוחים להארכת הפין- אלו נעשים ע"י שחרור בסיס הפין. התוצאה ברוב הפעמים היא מראית עין של אורך רב יותר אך למעשה ההבדל הוא בעיקר במצב רפוי ולא בזיקפה. רוב הטיפולים הפלסטיים בתחום לא מספקים מענה אמיתי לבעיה. אמנם אפשר להשתיל שומן מהגוף כדי לעבות את הפין, אך אין ניתוח שבאמת יכול להאריך את הפין. בנוסף, מוצעים גם פתרונות "קסם" בדמות מכשירים למתיחה או הארכת הפין. מומלץ להימנע מאותן הבטחות גדולות שבעיקר שמות אתכם בסיכון לפגוע בעצמכם.

תכשירים לטיפול בבעיות זיקפה

עבור גברים המחפשים בכל זאת פתרונות יחסית קלים ומהירים אך עם זאת עדיין בטוחים ומוכחים – קיימים כמובן התכשירים הרפואיים כגון ויאגרה, לויטרה, קמגרה, ועוד. התכשיר המוכר לרוב הישראלים הוא כמובן הויאגרה, משום שהיא חלוצת התחום, חוללה מהפכה שקטה בחדרי המיטות, והחזירה את האונות המינית למיליוני גברים בעולם. הויאגרה אחראית גם לחשיפת הנתונים המפתיעים אודות היקף התופעות והבעיות המיניות בקרב גברים.

רוב התכשירים לשיפור התפקוד המיני מתחילים להשפיע תוך כ-45 דקות עד שעה (לסיאליס לוקח כשעתיים). לעומת זאת, ההשפעה של קמגרה ג'ל מתחילה תוך 15 דקות, מה שהפך אותו לתכשיר מאוד פופולרי בישראל.

פתרונות טבעיים לאין אונות

חשוב לציין כי לצד הפתרונות הרפואיים, ניתן ברוב המקרים להביא לשיפור בתפקוד המיני על-ידי דיאטה וירידה במשקל ושמירה על משקל תקין, הקפדה על תזונה נכונה, הפחתה בעישון ובצריכת אלכוהול, כמו גם הקפדה על שינה מספקת ושילוב פעילות גופנית על בסיס קבוע. שיפור ניכר בביצועים מובטח למי שמקפיד על כל אלו.

 

לסיכום, סקרנו כאן מגוון פתרונות לטיפול בבעיות בתפקוד המיני בקרב גברים. חשוב להוסיף כי במידה וקיימת בעיה רפואית כגון סכרת, בעיות לב, לחץ דם – הכרחי להתייעץ עם רופא בנושא לפני שפונים לכל פתרון כזה או אחר וגם על מנת לבדוק האם התרופות שאתם נוטלים עלולות לפגוע בתפקוד המיני. לפעמים ע"י החלפת התרופה ניתן להימנע מפגיעה כזו.

המאמר באדיבות קמגרה ישראל המשווקת את מוצרי קמגרה לשיפור הביצועים במיטה. לפרטים בקרו באתר.