דפיברילטורים מומלצים

 

לפני כמה שנים זה היה בלתי נתפס – היכולת לקנות דפיברילטור מציל חיים בבית מרקחת בשביל הבית, בשביל בית העסק או בשביל כל מבנה אחר. אלא שהיום מדובר במציאות שונה לגמרי, מציאות בה כל אחד יכול לקנות מכשיר דפיברילטור והצבתו במקום נגיש להצלת חיי אדם בכל מקום ובכל רגע נתון. במילים אחרות, אם אתם או מישהו ממשפחתכם סובל מבעיות לב, או שיש במשפחתכם אדם חכם שיש לכם לגביו חשש לדום לב או התקף לב מסוכן, יש לכם את היכולת להזמין דפיברילטור קומפקטי לבית, שבשעת חירום יכול לעשות את ההבדל בין חיים ומוות. מה שנותר לכם כעת הוא לבחור את הדפיברילטור המתאים לכם מבין שורה של דפיברילטורים מומלצים.

 

האם ישנם דפיברילטורים מומלצים ספציפיים?

ובכן, התשובה היא כזאת: דפיברילטור הוא מכשיר רפואי שחלים עליו תקנים מחמירים מאוד ושאישורו דורש תהליך רגולטורי ארוך ומפורט בפיקוח הרשויות. המשמעות היא שכאשר אתם רואים דפיברילטור על המדף בבית המרקחת, אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר במכשיר שעומד בכל הדרישות הרפואיות והטכניות הנדרשות ואשר קיבל את כל האישורים על מנת להיות מוצע לציבור. בהתאם לכך, כאשר מדברים על דפיברילטורים מומלצים, מדברים בעיקר על האיזון בין העלות ובין התועלת ועל התאמת הדפיברילטור למרחב בו הוא אמור להיות מוצב.

 

דפיברילטור לסביבות פרטיות וציבוריות

כדי להסביר את הדברים, ניקח כדוגמא דפיברילטור לבית מול דפיברילטור למבנה ציבור. במבנה ציבור נרצה דפיברילטור שקל מאוד להפעיל אותו ושכל אדם, גם עובר אורח באותו מבנה ציבור, יוכל להפעיל אותו באמצעות מספר הוראות פשוטות המצוינות על גבי המכשיר עצמו. קלות תפעול זו והתאמתו למרחב ציבורי, יכולות לבוא לידי ביטוי גם במחיר גבוה יותר ולכן המכשיר הזה לא ייכלל בקטגוריה של דפיברילטורים מומלצים לבית. לעומת זאת, כאשר אתם בודקים דפיברילטור מחיר לבית, אפשר לקנות מכשיר קצת יותר מורכב, שאת התפעול שלו ניתן ללמוד מראש על ידי כל בני הבית. מכשיר זה יהיה בדרך כלל קטן יותר, ניתן לאחסון בארון בגדים וייתכן שמחירו יהיה נמוך יותר.

על כן, בכל הקשור לבחירת דפיברילטור מבין מספר דפיברילטורים מומלצים, עיקר הבחירה היא בין מכשירים שונים המוצעים במחירים שונים וברמות שונות של מורכבות תפעול. מבחינת אמינות ועמידה בתקנים הנדרשים, אתם יכולים להיות בטוחים שכל מכשיר שאתם קונים, ובתנאי שאתם קונים אותו במקום מורשה כמו בית מרקחת מורשה, הוא מכשיר מומלץ שעומד בדרישות החוק והתקנות.