השתלת שיניים ביום אחד

אפשר לפתור בעיות שיניים רבות כאשר מוצאים את הטכנולוגיה המתאימה ולמרבה המזל יש כזאת למי שזקוק להשתלות שיניים. זהו תהליך ממושך שאורך בדרך כלל כשנה בין כל השלבים שלו וכדי להבטיח שכל שלב הסתיים בהצלחה, וכעת אפשר לעבור אותו ביום אחד. המשמעות היא לא רק החלמה מהירה יותר אלא גם חיסכון גדול ומשמעותי בעלויות של ההשתלות, שהן בדרך כלל טיפול השיניים היקר ביותר שאנחנו מכירים כיום שנעשה למטופלים.

מה זאת השתלה ביום אחד?

השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4 היא שיטה שנחשבת למידית שאינה מחולקת לשני השלבים העיקריים שלה – השתלת הבסיס בתוך עצם הלסת ולאחר כמה חודשים גם הברגת הכתר, החלק העליון שמשמש למעשה השן עצמה. בשלבים המופרדים קודם משתילים מעין בורג בסיסי שננעץ בעצם ומתחיל להתקבע בה על ידי בניית הרקמות של הלסת סביבו כדי להבטיח שהוא יכול להחזיק מעמד ולאחר כמה חודשים שזה קורה מבריגים לתוכו את השן עצמה שעשויה מחומר איכותי.

איך זה קורה ביום אחד?

החשיבות של השתלת שיניים בצורה הדרגתית היא הריפוי והשיקום של העצם וככל שהמצב של המטופל קשה יותר בגלל מחלות חניכיים והתפוררות עצם, ברור למה זה הכרחי. אולם כאשר יש מטופלים שמצבם טוב יותר ומאפשרים את השתלת השיניים בצורה מהירה זה גם נעשה בצורה בטוחה וטובה שלא פוגעת בעצם ומחזקת את הסיכויים לא פחות. בהליך זה יש העמסה של כל השיניים להשתלה ביום אחד ולכן כבר באותו יום יוצאים הביתה עם שיניים חדשות.

הכל ביום אחד

בטיפול אחד במרפאה אתם זוכים לקבל גם את העקירה הנדרשת של השיניים הפגועות וגם את השתלת הבורג הבסיסי שעליו מרכיבים את השן והכתר. לא צריך לחכות לכל הזמן של ההחלמה בין השלבים אבל זה יכול לקרות רק אם אין פגיעה מקורית בצפיפות העצם של המטופל ואין בעיות קשות במבנה החניכיים, ומצבו הרפואי של המטופל הוא חסר סיכונים כמו מחלות רקע שמקשות על ההחלמה. כמו כן, זה מחייב מעקב כדי לבדוק שאכן ההחלמה מתקדמת כראוי ולכן חשוב לומר שזה לא מתאים לכל אחד.