איך לטפל במיגרנה?

איך לטפל במיגרנה?

עיקרי הדברים:

מיגרנה – מה זה?

מיגרנה היא סוג של כאב ראש המופיע במוח. זה יכול להתאפיין בכאב פועם שיכול להימשך בין שעתיים ל-72 שעות והוא משפיע על נשים כמעט פי שניים מגברים. המחקר האחרון הראה שיש יותר מ-100 מיליון אנשים ברחבי העולם הסובלים ממיגרנה, כאשר אחד מכל חמישה אנשים חווה את המצב בכל שנה. מיגרנה היא הפרעה מורכבת, עם תסמינים משתנים בהתאם לגיל ולמין של הסובל ממנה. מיגרנות קשורות לעתים קרובות למצבים אחרים כגון דיכאון או חרדה, אם כי אלה לא נחקרו במלואם.

מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית כרונית שעלולה לגרום לכאבים עזים באחד או בשני הצדדים של הראש, להקאות, בחילות ורגישות לאור. למרות שאין תרופה למיגרנה, החולים יחוו הקלה בתסמינים עם טיפול כמו תרופות אנטי דלקתיות וטרפטנים.

מתי מתרחשת מיגרנה?

מיגרנה מתרחשת בדרך כלל כאשר אדם חווה סדרה מורכבת של שינויים פיזיים במוח הנקראים הילה. הילה היא סימן אזהרה המבשר את התקף המיגרנה על ידי כך שגורם לסוגים רבים ושונים של תחושות להתרחש לפני תחילת כאב הראש. תחושות אלו כוללות עקצוץ, ריחות חריגים כמו ביצים רקובות או בושם, סחרחורת, הפרעות ראייה כגון זיגזגים או קווים על חפצים (הנקראים נצנוצים), חוסר תחושה או חולשה בצד אחד של הגוף וראייה מטושטשת.

מיגרנות קשורות לרוב לכאב פועם בצד אחד של הראש שמחמיר עם הזמן. עם זאת, למיגרנה יש תסמינים רבים אחרים, כולל בחילות, הקאות, רגישות לאור ואפילו אובדן הכרה זמני. מחקר שנערך לאחרונה הראה שיש קשר בין מיגרנות לסוגים מסוימים של משחקי וידאו שיכולים להוות טריגר למיגרנות אצל אנשים רגישים.

מיגרנה היא מצב שכיח המשפיע על כ-10% מאוכלוסיית העולם. זוהי הפרעה נוירולוגית המורכבת מכאבי ראש חזקים ורגישות לאור, קול, ריח וגירויים אחרים.

הדגשים לטיפולים למיגרנה

טיפולי מיגרנה נחוצים על מנת לנהל את הסימפטומים של מצב זה. הטיפול הנפוץ ביותר במיגרנה כולל טיפול תרופתי וכן שינויים באורח החיים על מנת להפחית את רמות הלחץ ולהפחית טריגרים סביבתיים. אחת השיטות לניהול מיגרנות היא באמצעות טכניקות ביופידבק כמו מדיטציה ודמיון מודרך. בנוסף, ישנם מגוון עשבי תיבול שהראו הבטחה בטיפול במיגרנות כמו שורש ולריאן ומיסה לימון.

מיגרנה היא מצב שבו אדם חווה כאב ראש חמור, רגישות לאור ולקול, בחילות, הקאות ורגישות לאור. מאמר זה מדבר על הסוגים השונים של טיפולי מיגרנה הקיימים שיכולים לעזור לאנשים עם מצבם. יש בו גם מידע על איך למנוע מיגרנות מלכתחילה. טיפולי מיגרנה מבוססים על שלוש גישות שונות: טיפולים מונעים, טיפולים תרופתיים וטיפולים לא תרופתיים.

מיגרנה יכולה להיות מתישה ולהשפיע על היבטים רבים של החיים. נכון לעכשיו, הדרך היחידה לטפל במיגרנות בצורה יעילה היא באמצעות תרופות. חברה אחת, לעומת זאת, המציאה פתרון אפשרי באמצעות AI. חברה זו פיתחה AI שיכול לחזות מתי אדם עומד לחוות הילה ואז לעזור לו להימנע מטריגרים שעלולים להוביל להתקף מיגרנה. המחקר שלהם מראה ששיטה זו מובילה להפחתה של 70% במיגרנות לבעלי הילה שהשתמשו בה כראוי.

טיפולי מיגרנה הופכים נפוצים יותר ברחבי העולם ככל שעולים רעיונות חדשים על הדרכים הטובות ביותר לטיפול בסוג זה של בעיה בריאותית

מעוניינים בשירותי גינון?

מעוניינים בשירותי גינון?

מאמרים אחרונים

איך לטפל במיגרנה?

מיגרנה – מה זה? מיגרנה היא סוג של כאב ראש המופיע במוח. זה יכול להתאפיין בכאב פועם שיכול להימשך בין שעתיים ל-72 שעות והוא משפיע

חיטוב מהיר בבית- כל מה שצריך לדעת

 חדרי כושר יכולים להיות נהדרים, משמעותיים ומותאמים לחלק מהאוכלוסייה, אבל אין צל של ספק שיש בהם גם חסרונות : האימונים הם ציבוריים וזה יכול להיות

לחיות בעיר הקטנה

חנות חיות ברמת השרון בגבול של גוש דן ואזור השרון ישנה עיר מיוחדת, עיר שהיא מושבה – זוהי רמת השרון. ברמת השרון ישנם מעל 40%

גלילה לראש העמוד