כאבים בעקב – מדוע הם מופיעים?

כל פעם שאתם דורכים על כף הרגל, אתם מרגישים כאב בלתי נתפס? כאבים בעקב הם שכיחים, נכון להיום כ-40 אחוז מהאנשים יסבלו מכאבים באזור העקב. הסיבה שמדובר על עניין שכיח היא שכאבים מהסוג הזה יכולים להגיע מסיבות שונות. על מנת שתוכלו לקבל את הטיפול הנכון, ישנו צורך להבין את הסיבה לכאבים באזור העקב. אם לא תבינו ממה נובעים הכאבים, יהיה לכם קשה מאוד לבחור את הטיפול הנכון. רוצים לקבל אבחון מדויקת וגם טיפול שמתאים לכם? אסטריקס פיזיותרפיה הוא המקום שבו תשיגו את מבוקשכם. ריכזנו לכם את הסיבות השכיחות ביותר שעשויות להביא לכאבים באזור העקב בכף הרגל.

 

דורבן בעקב

אחת מהסיבות השכיחות לכאבים בעקב היא דלקת ברצועה שנקראית חיתולית כפית. יש כאלה שמכירים את האבחנה בתור דורבן, אבחנה שלא מעט שומעים עליה. מדובר על מצב שבו העומס היומיומי מביא למצב של דלקת חמורה. במקרה כזה יהיה לכם מאוד קשה לדרוך על העקב או לבצע את כל הפעולות שאותן תרצו לבצע. הדרך הכי טובה להתמודד עם דורבן היא פשוט לתת לעקב לנוח. תנסו להימנע מכל מיני פעולות שונות שעלולות להחמיר את המצב של הדלקת. בנוסף תוכלו לשים מדרסים בכף הרגל, כאלה שנועדו להקל את הדריכה על העקב. קיימים לא מעט פתרונות שונים שניתן להשתמש בהם להתמודדות עם דורבן.

 

שבר מאמץ בעקב

כתוצאה מעומס רב על העקב עלולים להיווצר שברי מאמץ כמו באזורים אחרים בגוף. לרוב שברי מאמץ נוצרים אצל אנשים שעוסקים בספורט, אך לא תמיד. יכולים להופיע שברי מאמץ גם אצל כאלה שעומדים הרבה על הרגליים. גם במקרה כזה מנוחה יכולה להביא איתה שיפור משמעותי בהרגשה האישית. מעבר לכך תוכלו לעשות פיזיותרפיה שמטרתה לנסות להחזיר את המצב לקדמותו. הרי השיקום ממצב כזה הוא לא קל, בטח אם אתם רוצים לחזור בדיוק לאותה נקודה שבה הייתם. אך כאבים בעקב לא יאפשרו לכם להישאר אדישים. הם מחייבים אתכם לעשות את הבחירות הנכונות שיאפשרו לכם להמשיך לדרוך על העקב בחופשיות.

 

דלקת בגידי הקרסול

עוד סיבה שיכולה להביא לכאבים בעקב היא דלקת בגידי הקרסול. גם כאן הסיבה המרכזית לכאבים היא היווצרות של עומס רב על הגידים בקרסול מה שמביא לדלקת. כמו כל דלקת אחרת, גם הדלקת הזאת תהיה לא נעימה. במקרה כזה תתקשו מאוד לבצע את הפעולות השוטפות שאותן התרגלתם לבצע. דלקת בגידי הקרסול נפתרת על ידי מנוחה, לעיתים על ידי לקיחת אנטיביוטיקה. יש כאלה שגם שמים מדרסים על מנת למנוע החמרה של המצב. הכי חשוב שלא תכבידו על עצמכם יתר על המידה כדי שתוכלו לראות את האור בקצה המנהרה. לא יהיה עליכם להתמודד עם כאבים שפשוט לא נגמרים ורק מתגברים.