כיצד לצרוך תוספי תזונה בצורה נכונה?

שוק תוספי התזונה משתכלל משנה לשנה ומאפשר פתרונות מגוונים להשלמת חוסרים ותמיכה בטיפולים שונים.

תוספי תזונה רבים נמצאים על מדפי רשתות הפארם השונים ואינם מצריכים פנייה אל רוקח ועם זאת, עלינו לפעול בשיקול דעת. בתוספי תזונה יש דבר כזה יותר מידי.

 

מתי צריך תוספי תזונה וממה להיזהר?

תוספי תזונה הינם מקור נהדר לחוסרים בגופינו אשר קשה לטפל בהם בשינוי תזונתי. כיום תוספי תזונה מצד אחד מומלצים על ידי רופאים ומצד שני כל אדם יכול לרכוש אותם ללא מרשם או חוות דעת. כאשר אנו פונים לקניית תוסף תזונה כדאי שנבדוק את הדברים הבאים:

 

קנו מחברה מוכרת ואמינות

קניית תוספי תזונה אשר מיוצרות על ידי חברות גדולות ואמינות מבטיחות סטנדרטים גבוהים של שמירה על היגיינה בעת ההכנה והקפדה על מינונים. תוספי תזונה אף דורשים דרכי אחסון נאותים ואריזות מתאימות לשמירה מפני חום, קור, התחמצנות ועוד. חברות מוכרות אשר מתמחות בתוספי תזונה עברו את הפיקוח המתאים לספק את כל זה כדי שהמוצר יגיע במצב טוב ובטוח לנטילה על ידי הלקוח.

 

רשימת מרכיבים

אל תקנו תוסף תזונה שלא רשום עליו רשימת מרכיבים מדוייקת. ישנם תוספי תזונה בשוק אשר מוכריהם טוענים שיש בהם "מרכיב סודי", כדי להימנע מתופעות לא רצויות או מסוכנות אל תסכימו להכניס לגופכם כל דבר שמרכיבי לא מוצגים בצורה שקופה.

 

מצבים רפואיים

ישנם כמה מצבים רפואיים בהם כדאי להתייעץ עם רופא לפני לקיחת תוספי תזונה. ישנם תוספי תזונה אשר מצריכים ביקורת קבועה של בדיקות דם ולכן כדאי לקחת אותם רק לאחר קבלת הנחיה מרופא הכוללת סוג התוסף ומינוניו. תוספים המצריכים בדיקה אצל הרופא הם ויטמין A, ויטמין K, ויטמין B6 וברזל. מצב נוסף בו חייבים לדווח על שימוש בתוספי תזונה הוא לקראת ניתוח וזאת בעיקר חשוב כאשר אתם נוטלים תוספי ויטמין E ואומגה 3. לבסוף, ישנם תוספי תזונה אשר מתנגשים עם תרופות וטיפולים רפואיים שונים לכן יש לדאוג לעדכן את הרופא בתוספי התזונה לפני קבלה של מרשם חדש.

 

שאלו שאלות

בחנויות המתמחות ובבתי המרקחת יוכלו לעזור לכם לבדוק האם תוסף התזונה מתאים לכם. חברות שונות עובדות לפי מתכונים שונים להכנת תוספי תזונה דומים, שינויים אלה משפיעים על מהירות הספיגה, מינונים, תופעות לוואי ועוד. האינטרנט מלא בתשובות לכל שאלה שתעלה אך אין כמו בעל מקצוע המבין בתחום שיוכל לייעץ לכם לפני הקניה לפי הצרכים שלכם. למשל, ידוע שתוספת ברזל החשובה לתינוקות בשנת החיים הראשונה יכולה לגרום לכאבי בטן – איש מקצוע יוכל לייעץ לכם על תכשיר שתופעת לוואי זו אינה מהווה מטרד בנטילתו.

 

חנות מומלצת לקניה היא "הילה בטבע". "הילה בטבע" היא חנות המתמחה בתוספי תזונה ומוצרים טבעיים. אתר חנות הילה בטבע מספק מידע רב ללקוחותיו אודות המוצרים ונותן אפשרויות התקשרות לקבלת ייעוץ לקראת הקניה.