פציעות במונדיאל 2022

אחת לארבע שנים, נערכת חגיגת הכדורגל הגדולה ביותר בתבל, הרי הוא המונדיאל, אליפות העולם בכדורגל. בשנה, 2022, החגיגה היתה שונה במקצת, מאחר ולהבדיל משנים קודמות היא נערכה בתקופת החורף, זאת בגלל שהיא התקיימה בקטאר, מדינה בה תנאי מזג האוויר בקיץ אינם מאפשרים אירועי ספורט.

העובדה שהשנה המונדיאל נערך בחורף, אילץ את הנבחרות והשחקנים להתכונן אחרת לאליפות ולמעשה את כל עולם הכדורגל. בדרך כלל, כאמור, האליפות נערכת בתקופת הקיץ, בפגרה שבין עונות הכדורגל. השנה, האליפות נערכה למעשה במהלך עונת המשחקים הסדירה. מרבית השחקנים פעילים בליגות השונות כבר מספר חודשים, חלקם התמודדו עם הקבוצות שלהם גם במפעלים האירופאים. הם הגיעו למונדיאל בכושר, אך גם עם עומס משחקים משמעותי וללא זמן מנוחה.

אחת ההשפעות היו פציעות רבות של שחקנים שמנעו מהם לשחק באליפות או אילצו אותם להתמודד עם הפציעה במהלך המשחקים. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא נבחרת צרפת שאומנם הצליחה באליפות, אך שורה של שחקנים לא יכלו ליהנות מכך, שכן הם לא היו חלק מהנבחרת, בגלל פציעות שונות שמנעו מהם את זה.

 

אילו פציעות משמעותיות התרחשו לפני ובזמן המונדיאל?

אנחנו יכולים למצוא מגוון פציעות שונות אשר מנעו משחקנים לשחק במונדיאל או גרמו לפציעות בזמן המונדיאל, בעקבותיהן הם נאלצו לראות את חבריהם מהספסל או אפילו לחזור הביתה להמשך הטיפולים וכעת הם בספק להמשך העונה.

אחת הפציעות הנפוצות בכדורגל היא קרע ברצועה בברך. מדובר על פציעה שהרבה מאוד שחקני כדורגל מתמודדים איתה, והיא נובעת משינוי כיוון ותנועות מהירות, הדורשות סיבוב של אזור הברך, מה שמוביל לא פעם לקרע ברצוה.

קרע ברצועה בברך זו פציעה שמחייבת את השחקן לשבת בחוץ מספר שבועות, אם לא חודשים, זמן ההתאוששות הוא ארוך, וצריך לומר, כדורגלן שמתמודד עם פציעה כזו, יתקשה לחזור לכושר המקורי שלו. במונדיאל 2022 שחקנה של נבחרת צרפת, לואיס הררנדז מצא את עצמו עם קרע ברצועה כבר אחרי המשחק הראשון. זה חייב אותו לעזוב את הנבחרת ואת המאמן שלו דשאן ולהתחיל תהליך של שיקום אינטנסיבי.

פציעה נוספת שהיתה במונדיאל 2022 ולמזלו של השחקן הוא הצליח לחזור מכך, היא פגיעה בקרסול. שחקני כדורגל נפצעים לא מעט באזור זה, הן כתוצאה מתנועות שונות שהם עושים או כתוצאה ממפגש עם שחקנים אחרים (מכוון או לא). במונדיאל ראינו את נייאמר, כוכבה של נבחרת ברזיל מתמודד עם פגיעה בקרסול כבר אחרי המשחק הראשון. למזלו הנבחרת הסתדרה בלעדיו בשני המשחקים הראשונים, וזה איפשר לו לנוח גם במשחק השלישי.

חשוב לציין, פציעות הן חלק מהמשחק אך במונדיאל יש לכך משמעות רבה יותר לא רק בגלל המעמד, אלא בגלל שהמשחקים נערכים במועדים מאוד צפופים, ואין הרבה זמן להתאושש, מה עוד שכל משחק הוא מכריע ולא פעם הוא נערך מול נבחרות חזקות ואיכותיות.